מנהל עסקים תואר שני

ממנהל עסקים

מגזין חודשי וטור טיילור

מגזין חודשי וטור טיילור
או שחור או צחור! כתיבת טור זה החלה בעקבות סדרת כתבות על אברהם בורג, אשר נכתבו במרבית העיתונים היומיים בישראל, לאור ניסיונו לרכוש את מפעל "עשות". את אברום (מר אברהם בורג - עבורי) פגשתי לראשונה ...

2006–03–30


טור טיילור חודש אפריל: [אברום בורג]או שחור או צחור!כתיבת טור זה החלה בעקבות סדרת כתבות על אברהם בורג, אשר נכתבו במרבית העיתונים היומיים בישראל, לאור ניסיונו לרכוש מפעל ממשלתי לא ריווחי, שלא לומר כושל, בשם "עשות" אשקלון.
את אברום (מר אברהם בורג - עבורי) פגשתי לראשונה כאשר השתחררתי מהצבא בשנת 1995 ונסעתי לשליחות מטעם הסוכנות היהודית למחנה קיץ של הקהילה היהודית בארה"ב. אברום, אז יו"ר הסוכנות היהודית, הרשים אותי עד מאוד בנחישותו במשימה הלאומית, התרשמתי מאוד מאופן שימושו במילה העברית וביכולתו לסחוף אחריו המונים.

לימים פחדתי וחששתי כי אולי אני הולך שולל אחר הכישרון הרטורי שלו ואולי אין אני קורא אותו נכון לנוכח מסע הכתבות אודותיו. עם עליית מעמדו במפלגת העבודה, אימצתי את משנתו וניסיתי לבדוק אותה שוב ושוב, זאת בשל הכתבות הרבות אשר פרסמו אודותיו וחוסר הפרגון אשר ניתן לו – בלשון המעטה.מיקומו הגבוה ברשימת העבודה ומלחמתו הפרטית, כמעט, לתפקיד יושב ראש הכנסת הקנתה לו לבסוף את התפקיד, והיוותה נדבך נוסף בדרכו הפרלמנטארית.

ניתן לכתוב עוד מילים הרבה על היותו בנו של יוסף בורג, שהיה שר בממשלת ישראל במשך שנים רבות מטעם המפד"ל. את שירותו הצבאי עשה בורג בחטיבת הצנחנים והשתחרר בדרגת סגן. כמו כן אוכל לספר על ספרו "אלוהים חזר", על השינוי שבחר בעזיבת הפוליטיקה והמעבר ל"עשייה לביתו" – מה שנהפך להיות שם גנאי במחוזותינו, אך בחרתי בשלב זה להגיעה לשורש הבעיה הקיימת מנקודת מבטי האישית!רק אחת מהאפשרויות שיפורטו להלן אפשרית, או שחור או צחור!!!אם דבק רבב במלח הארץ, אם יש ולו קצה של אמת בערימת המילים אותה מפרסמים מיטב עיתוני הארץ, הרי זהו סופו של עידן בחלקת האלוהים הקטנה שלי, היעלמותו האבולוציונית של השריד האחרון.אם איש רב פעלים זה, מי שנולד, גדל, התחנך ונבחר בירושלים, יו"ר הנהלת הסוכנות היהודית וההסתדרות הציונית העולמית,סגן יו"ר הקונגרס היהודי העולמי, אדם חובש כיפה בארץ הקודש, יו"ר הכנסת של מדינת היהודים משמש כאיש קש לעסקאות כלכליות הרי לדעתי האישית -  נפל דבר בישראל!אך אם לאו,...הרי אנו מקבלים שוב את התואר המפוקפק של ארץ אוכלת יושביה, ארץ הקנאה וחוסר הפרגון. כי אז מדינת ישראל פספסה מנהיג, מוביל דעה, איש דת או מסורת למחמירים, אשר יכול היה לטעמי להוות גשר בין צדדים ולהביא את ישראל לעידן חדש. עידן בו הדת מקבלת משמעות חדשה ומגיעה לכל בית בישראל, מדינה בעלת ייחוד משלה אשר לא קופאת על שמריה ומתאימה את עצמה לשנים הבאות. מדינה בה המסורת היהודית חוזרת אל נרות השבת על אדן החלון.לצערי, אין בידי את התשובה לשאלות הרבות אשר העליתי כאן, אך אני חש כי בכל אחד מהמקרים אהיה בצד המפסיד. אם פספסתי מנהיג דגול פוטנציאלי או לחילופין הלכתי שולל אחר דמגוג, בכל אחד מהמקרים אצא נפסד מהמערכה.תקוותי היא כי גם אם אפסיד (או שכנראה כבר הפסדתי) מערכה זו, אצא עם ידי על העליונה במלחמת הקיום הבלתי אפשרית בארצנו הקטנטונת. אני מייחל ליום בו אראה כתבים שוב מרכינים ראש בעוברם מולו ואוכלים את כובעי הקש שלהם עצמם.

ואם מחזה זה לא יראה במחוזותינו הרי שאני הוא זה אשר אצטרך לבלוע את הרוק, לקום ולהודות בתמימות נעוריי.


...בטור הבא, אנסה למנות בפניכם את הסיבות בגללם החלטתי להצביע בבחירות האחרונות לכנסת ,יחד עם עוד רבים בישראל, עבור מפלגה אשר איני מכיר ממש את מועמדי הרשימה מספר שתיים עד שבע לכנסת הקרובה.

שלכם,

אבישי רוטשטיין

מנהל פורטל "מנהל עסקים ישראל"

נתונים נוספים