מנהל עסקים תואר שני

ממנהל עסקים

תכנית MBA באנגלית באוניברסיטת חיפה


תכנית חדשה, המבוססת על מודלים של בתי-ספר מובילים בעולם. התכנית משלבת עקרונות לימוד חדישים ופיתוח החינוך לשיטות ניהול מודרני. בתכנית מלמדים מרצים בעלי שם עולמי בתחומם. התכנית מוצעת בפעם הראשונה לסטודנטים מקבוצות אתניות שונות: ישראלים, ערבים-ישראלים ופלשתינאים. ביה"ס מאמין ששילוב כזה יתרום לאווירה אקדמית חיובית בכיתה כמו גם הזדמנות לסטודנטים להיות מעורבים בפעילות רב-תרבותית.

לסטודנטים בתכנית יש ניסיון עסקי ויכולת אקדמית מוכחת והם נבחרים מתוך מגוון של רקעים עסקיים ואקדמיים. מגוון זה יוצר סביבה אינטלקטואלית מאתגרת המהווה יתרון משמעותי של התכנית על פני תכניות אחרות. פרויקטים קבוצתיים נערכים הן בתוך והן מחוץ למסגרת הכיתתית ע"מ להעשיר את כלל הסטודנטים מתוך הרקע השונה של כל אחד ואחד מהם. ייחוד התכנית הוא בכך שכל הסטודנטים לומד ביחד במהלך כל התכנית ונהנים מהאתגרים האינטלקטואליים והפרקטיים כקבוצה הומוגנית אחת.

התכנית היא בת 18 חודשים ולכן אינטנסיבית מאוד. מרבית התכנים נלמדים בפרק זמן של תשעה שבועות עם חופשות בודדות במהלך החגים. במהלך התכנית מתקיימים גם סמינרים וסדנאות מרוכזות בני שבוע ימים במגוון נושאים שונים. יחד עם זאת, מרבית הלימודים מתקיימים בימי חמישי בין השעות 10:00 עד 17:00 ובימי שישי בין השעות 8:30 עד 11:30.

צוות המרצים הוא מקצועי, אפקטיבי, יעיל ועומד לרשות הסטודנטים בכל מהלך התכנית. מרבית חברי הסגל האקדמי הם מרצים בדרג בכיר ובעלי שם בקהילה האקדמית. רובם ככולם עוסקים במחקר אקדמי פעיל כמו גם במתן ייעוץ וקיום קשרים עם חברות עסקיות מובילות. חברי הפקולטה חולקים חזון משותף בעבור התכנית הכולל לימוד ברמה הגבוהה ביותר, עיסוק במחקר ומעורבות קהילתית. הסטודנטים מוזמנים לפנות לצוות המרצים בכל זמן ובכל שאלה.

תנאי קבלה: תואר ראשון ממוסד אקדמי מוכר בציון 80 לפחות, שלוש שנות ניסיון ניהולי לאחר סיום התואר הראשון, ציון GMAT (וציון GRE לבעלי תואר ראשון ממוסד אקדמי בחו"ל), שליטה מצוינת בשפה האנגלית ומעבר ריאיון אישי.

נתונים נוספים