מנהל עסקים תואר שני

ממנהל עסקים

ביה''ס למנהל-עסקים של אוניברסיטת תל - אביב

מטרת ביה"ס היא להכשיר את תלמידיו לתפקידי מנהל אחראיים במוסדות משקיים בסקטורים השונים של הכלכלה הישראלית ולהכשיר אנשי מקצוע בתחומים ספציפיים של מדעי הניהול.

במרכז הפעילות עומדות תכניות המוסמך לבעלי תואר ראשון המעוניינים ללמוד לקראת תואר "מוסמך אוניברסיטה במנע"ס", "מוסמך אוניברסיטה במנע"ס למנהלים", "מוסמך במנע"ס למנהלים קלוג-רקאנטי" (תכנית משותפת עם אוניברסיטת Northwestern Kellog), "מוסמך אוניברסיטה במדעי הניהול" ו"מוסמך אוניברסיטה בניהול מערכות בריאות" (בשיתוף הפקולטה לרפואה). כמו כן ישנן תכניות ללימודי תואר ראשון, לימודי המשך ותכניות השתלמות במסגרת לה"ב (לימודי הכשרה בניהול).

מוסמך אוניברסיטה במנהל-עסקים למנהלים (Executive MBA)
ביה"ס מקיים תכנית אקדמית ייחודית למנהלים המעניקה תואר מוסמך במנע"ס ומיועדת למנהלים בעלי תואר ראשון שלזכותם לפחות שמונה שנות ניסיון משמעותי בניהול. התכנית זהה בהיקפה ובמהותה לתכנית המב"ע אך שונה מבחינה זו שהסטודנטים לומדים בקבוצה אקסקלוסיבית, הלימודים מרוכזים בשני ימי לימוד שבועיים ונערכים בסמסטרים רצופים (כולל קיץ). כמו כן, הסטודנטים נשלחים ללימודים מטעם ארגוניהם.

תכנית ה- Executive MBA של רקאנטי בולטת בעומקה, היקפה ותובענותה. התכנית מותאמת לצרכיהם של מנהלים ומטרתה להכינם לתפקידי ניהול כללי, להכשירם כמנהיגים עסקיים ולהעניק להם עומק מקצועי. עם סיום הלימודים מעניקה התכנית תואר מוסמך אוניברסיטה במנע"ס (MBA - Master of Business Administration). התואר מוכר בארץ ובעולם. התכנית מקבילה לתכנית הלימודים הקלאסית של הפקולטה לניהול באוניברסיטת ת"א הן בהיקפה והן בתכניה. התכנית נמנית עם תכניות האיגוד האמריקאי AACSB המאגד את בתי-הספר הטובים בארה"ב ומוסדות נבחרים מחוץ לארה"ב.

התכנית מעמידה דרישות אקדמיות גבוהות אך יחד עם זאת מסייעת למנהלים המשתתפים ומספקת להם תמיכה קדמית ולוגיסטית רבה. נוסף על תכנית הלימודים הרגילה עומד לרשות המנהלים מערך עשיר ואינטנסיבי של תרגול, עבודה בצוותים ויישום החומר הנלמד במציאות הכלכלית. הלימודים נמשכים 23 חודשים ונערכים במתכונת של יום לימודים וחצי (ביום ו'). המנהלים ממשיכים לעבוד תוך כדי לימודיהם.

מאפיינים ייחודיים לתכנית:
·       תכנית מקיפה וחדשנית העוברת בחינה מתמדת והתחדשות לאור מיטב הניסיון האקדמי העולמי ומשובי סטודנטים ובוגרים. הדגש הנוכחי הוא על אינטגרציה המאפיינת את הניהול המודרני.

·      המשתתפים נמנים על העתודה הניהולית של ארגוניהם ובמידה רבה מייצגים את ההנהגה העתידית של המשק הישראלי. הסטודנטים נבחרים ע"י מעסיקיהם כראויים להשקעה מהותית ולרוב משתתפים במימון שכר הלימוד.

·    המנהלים מתקבלים בהליך קבלה פרטני ע"י וועדת קבלה השוקלת את ניסיון המועמדים ופוטנציאל התרומה שלהם. תהליך הלימוד מועשר בניסיון הניהולי של הסטודנטים במיוחד לאור הדגש המושם על עבודה בצוותים.

·       הלימודים מתנהלים בצורת לימוד נפרדת היוצרת 'קבוצת תמיכה' בנושאי ניסיון חיים ובכירות ניהולית.

·    הדגש הוא על עבודת צוות וקבוצות הלימוד בנות 4-5 סטודנטים נקבעות עם תחילת הלימודים והן מגוונות בהרכבן. הקבוצות מתחלפות בתום השנה הראשונה.

·       המרצים הם הבכירים בתחומם, בעלי שם עולמי המשלבים ידע אקדמי תיאורטי עם ניסיון מעשי רב.

·       כחלק מפעילות אקס-קוריקולרית ישולבו מפגשים עם מנהלים בכירים מתחומים שונים במשק וסיורים בחברות.

·       משך הלימודים בתכנית קצר ביחס לזמן הדרוש לרוב לסטודנט לקבלת התואר במסגרת רגילה.

·    תלמידי התכנית הם סטודנטים מן המניין של הפקולטה והאוניברסיטה. בתור שכאלה פתוחים בפניהם מתקני האוניברסיטה השונים והפעילויות בקמפוסים.


מוסמך אוניברסיטה במנהל-עסקים למנהלים תכנית בינ"ל קלוג-רקאנטי
ביה"ס בשיתוף אוניברסיטת Northwestern מקיימת תכנית לימודים בינ"ל המבוססת על התכנית הנהוגה בביה"ס Kellog בתכנית המנהלים. התכנית מיועדת לבעלי תואר ראשון שלזכותם שמונה שנות ניסיון משמעותי בניהול. הלימודים דומים במהותם למב"ע מנהלים אך שונים בנקודות הבאות: הלימודים נערכים באנגלית ובנוייםמ-28 קורסים הנלמדים ב-14 "מודולים" במשך שנתיים אקדמיות. מחצית ממורי התכנית הם מסגל המורים הבכיר של Kellog והתכנית מדגישה נושאים בינ"ל.

לה"ב - לימודי הכשרה בניהול


אגודת לה"ב מקיימת תכניות השתלמות שונות שמטרתן קידום המנהל בארץ והחדרת שיטות ניהול מתקדמות. תכניות אלו כוללות קורסים שנתיים ובמקביל סמינרים, סדנאות וימי עיון. תכניות אלו מוצעות למנהלים מדרגים שונים בכל מגזרי המשק.

נתונים נוספים