מנהל עסקים תואר שני

ממנהל עסקים

מדוע בעצם ללמוד לתואר MBA בארה"ב

כמה נתונים בסיסיים:

· בוגרי תכניות MBA מובילות אשר עובדים בחו"ל משתכרים בממוצע שכר הגבוה פי שלושה עד ארבעה מהשכר הממוצע של בוגרי MBA ישראלים. פער זה מתרחב לאחר מספר שנות ניסיון.

· מגזין העסקים המוביל בעולם "Business Week" ערך ב-2003 ראיונות עם 1500 בוגרי MBA משנת 92' (מהאוניברסיטאות המובילות בארה"ב) ומצא כי השכר הכולל הממוצע של בוגר MBA בשנת 2002 עמד על 387,600$ ברוטו (פי עשרה ויותר מהשכר הממוצע של בוגר תואר ראשון בארה"ב). 90% מהבוגרים טענו כי היו חוזרים על הלימודים ומכאן שלתואר ערך-מוסף רב.

· לימודי MBA בתכניות המובילות פותחים בפני המסיימים אפשרויות תעסוקה ניהוליות בחו"ל בחברות הגדולות והמובילות בעולם. קבלה לתואר MBA בארה"ב כוללת בתוכה רישיון עבודה עם תום הלימודים.

· בין החברות המגייסות סטודנטים לתארי MBA בקמפוסים של חמישים התכניות המובילות נמצאות: Citibank, American Express, Mastercard, Merill Lynch, Morgan Stanley, JP Morgan, Goldman Sachs, AT Kearney, Marakon, Booz Allen, General Electric, IBM, Microsoft, Gillete, Procter & Gamble ועוד.

· יחד עם זאת, הלימודים פותחים בפניך את האפשרות לעבוד גם במגוון חברות אחרות, החל בחברות הזנק ("Startup") וכלה בחברות נדל"ן, בתי השקעות וקרנות הון-סיכון

· ללימודי ה-MBA ניתן לקבל מלגה חלקית או מלאה, או לחילופין לקחת הלוואת לימודים באמצעות האוניברסיטה, אותה מחזירים בתום הלימודים ע"ח המשכורת. המלגות ניתנות ע"ס הישגי וציוני העבר והפוטנציאל האישי של כל מעמד להצלחה (בלימודים ובכלל) אך קבלת המלגה מאושרת רק לאחר תחילת הלימודים. קל יותר לקבל מלגות באוניברסיטאות המדורגות במקומות 10 עד 30 מאשר ב"עשירייה הפותחת".

· לימודי ה-MBA מיועדים להכשיר את הסטודנט לעבודה בחברות רב-לאומיות, ששפת העבודה שלהן היא אנגלית ובתרבות עבודה אמריקאית או אירופית. במקביל הסטודנטים יוצרים רשת ענפה של קשרים עם בוגרים ואנשי עסקים מרחבי העולם שיסייעו ללא ספק לקבלה ולהצלחה בתפקידים שונים.

· כדברי בוגרים רבים, זוהי חוויה חד-פעמית שמעבר לפיתוח כישורי השפה, תרבות העבודה וההישגים האישיים המדובר בשנתיים אינטנסיביות עם העילית העסקית מרחבי העולם שבמהלכן קושרים יחסים לכל החיים.

· העלות של הלימודים בתכנית MBA מובילה יכולה לנוע בין 20-35 אלף דולר לשנה וזאת מלבד הוצאות הדיור, המחיה והוצאות נוספות. התכנית הדו-שנתית בארה"ב עולה לרוב פי 1.5 מתכנית חד-שנתית באירופה, אם כי מדובר בתכניות יוקרתיות יותר.

נתונים נוספים