מנהל עסקים תואר שני

ממנהל עסקים

ביה"ס וורטון של אוניברסיטת פנסילבניה

אחד מבתי הספר המובילים למנהל-עסקים בארה"ב. בביה"ס למדו עד היום בוגרים רבים שכיהנו (ומכהנים) כמנהלי חברות, ראשי מדינות, זוכי פרס נובל, שגרירים ועוד. חזון ביה"ס הוא ליצור בוגרים שיהוו "עמודי תווך" בתחומם במישור הציבורי והפרטי.

החל מ-2005 מציע ביה"ס תכניות בלימודי ראיית חשבון, מדיניות ציבורית, מימון, מערכות בריאות, ביטוח וניהול סיכונים, אתיקה עסקית, ניהול, שיווק, תפעול וניהול מידע, נדל"ן וסטטיסטיקה. בביה"ס לומדים כ-2300 סטודנטים לתואר ראשון ו-1700 סטודנטים בתכניות MBA. רשת הבוגרים של וורטון מקיפה 81,000 אנשים ב-41 מדינות (כמובן, גם בישראל).

התכנית האקדמית של וורטון מתבססת על נושאי פיתוח מנהיגות וניצול הזדמנויות. שנת הלימודים הראשונה מעניקה את הבסיס לפיתוח כישורים עסקיים וניהוליים, בעוד בשנה השנייה מקבלים הסטודנטים גישה למספר עצום של מקורות לצורך פיתוח מיומנויות (והתמחות) ספציפיים. נעשה שימוש במגוון של שיטות לימוד, כאשר כל שיטת לימוד נבחרת באופן פרטני לנושא הנלמד. הסטודנטים נמצאים בסימולציות המדמות את העולם העסקי האמיתי, תוך עידוד יצירת קשרים ולקיחת סיכונים בהדרכת המנטורים של וורטון.

שיטת הלימוד הייחודית של וורטון, מעודדת מנהיגות אקטיבית, מודעות לסיכונים ויכולת קבלת החלטות מהירה. וורטון מציעה מדי שנה "הרפתקאות" ייחודיות לסטודנטים הכוללות:

·       טיפוס הרים: הסטודנטים צוברים ניסיון ומתמודדים עם אתגרים בשבוע מפרך של טיפוס הרים באפריקה, אסיה או דרום-אמריקה.
·       לימודים במחנה צבאי ממפקדים בכירים.
·       מסע לאנטארקטיקה.
·       לימודים בשדות קרב היסטוריים מתקופת מלחמת האזרחים.
·       לימודים באמצעות אמנות: באמצעות עבודה עם כוריאוגרפים ואנשי תיאטרון לומדים הסטודנטים את חשיבות היצירתיות ושיתוף הפעולה.

כל הסטודנטים נדרשים לעבור תקופת "טרום לימודים" ע"מ להביאם לרמת ידע מינימאלי נדרשת. בתקופה זו לומדים הסטודנטים חשבונאות ומימון, מיקרו-כלכלה, סטטיסטיקה וניתוח פיננסי. כמו כן, נערכים קורסים בהיסטוריה עסקית, שפות וסמינרים בנושא מיומנויות תקשורת, מחשוב, סחר וניהול קריירה. תלמידי ה-MBA בוחרים בשנת הלימודים השנייה שלהם אחת מ-18 התמחויות שונות שמציע ביה"ס, או אופציה לשלב שתי התמחויות שונות.

במשך השנים האחרונות דורג וורטון ע"י גופים שונים במקום הראשון מבין כל תכניות ה-MBA המובילות בארה"ב.

נתונים נוספים