מנהל עסקים תואר שני

ממנהל עסקים

האוניברסיטאות היוקרתיות בארה"ב מחזרות אחרי הסטודנטים הישראלים

מספר שיא של אוניברסיטאות ונציגים אמריקאים ישתתפו השנה בכנס MBA וינסו לשכנע את הסטודנט הישראלי להירשם לתכנית הלימודים שלהם


קרן חינוך ארה"ב-ישראל, המפעילה מרכז יעוץ והכוונה לישראלים המעוניינים לצאת ללימודים אקדמאיים בארה"ב, תקיים זו השנה הרביעית ברציפות את כנס ה- MBA השנתי בישראל. הכנס יתקיים בתאריכים 11-12 בספטמבר במלון קרלטון בת"א, בחסות השלוחה הישראלית של פרינסטון ריוויו, "הארץ" ו ISL. הכנס מהווה הזדמנות ייחודית למתעניינים בלימודי MBA בארה"ב לפגוש נציגים רשמיים של בתי הספר המובילים בארה"ב למנהל עסקים וללמוד כיצד ניתן להפוך לאחד מ 3,000 הסטודנטים הישראלים הלומדים כיום בארה"ב לתארים השונים.


השנה, תודות למאמצים של קרן חינוך ארה"ב-ישראל, ישתתפו בכנס ה- MBA מספר שיא של אוניברסיטאות מובילות מארה"ב בניהן סטנפורד, UC ברקלי, MIT, דיוק, ברנדיס, TUCK, אונ' ורג'יניה, הרווארד, וורטון, UCLA, קלוג, אונ' שיקאגו, ביה"ס למנע"ס של קולומביה, קורנל ועוד. בנוסף, מספר שיא של נציגים אמריקאים מבתי הספר המובילים למנהל עסקים יגיעו לכנס בישראל.


גלית אדסמן, יועצת לימודים בכירה בקרן חינוך ארה"ב-ישראל ואחראית על תחום ה-MBA, אמרה כי ישראל הפכה ליעד אטרקטיבי עבור תכניות המובילות למנהל עסקים בארה"ב כאשר תכניות MBA בבתי הספר המובילים כמו סטנפורד, TUCK, וירג'יניה, ברנדיס, MIT, דיוק, UC ברקלי, אונ' וירג'יניה ואחרות מאמינות בתרומתו של הסטודנט הישראלי למגוון הסטודנטים הלומדים בארה"ב. "הסטודנטים הישראלים הוכיחו את עצמם כסטודנטים מצטיינים ברמה האקדמית, בעלי יוזמה וכישורים חברתיים שחלקם נרכש תודות לשירותם הצבאי. מלבד זאת ישראל הפכה ליעד אטרקטיבי גם עבור חברות אמריקאיות כגון מקינזי, סיטי בנק ואחרות המעוניינות לגייס ולהכשיר עובדים ישראלים באמצעות תכניות ה MBA בארה"ב" אמרה גלית אדסמן.


בכנס ה MBA יינתן מידע על הייחוד של כל תכנית לימודים, דרישות הקבלה, התמחויות בחודשי הקיץ, אפשרויות קריירה לאחר סיום התואר, בחינת ה GMAT ועוד. המידע יינתן על ידי נציגי האוניברסיטאות אמריקאים וישראלים, קרן חינוך ארה"ב-ישראל ומנהלי השלוחה הישראלית של The Princeton Review.


בנוסף, הכנס השנה מתאפיין במספר פאנלים ייעודיים בהשתתפות נציגים אמריקאים של בתי הספר המובילים למנהל עסקים בארה"ב, אשר מגיעים לישראל במיוחד לכנס זה. בכנס יתקיים פאנל בנושא נשים בעולם העסקים במאה ה- 21 בהנחיית קריסטי סט-ג'ון, מנהלת בכירה בבית הספר למנהל עסקים של טק, ובהשתתפות הולי צ'אס, עוזרת הנהלה בברנדייס, סנדרה וודריף, עוזרת הנהלה באוניברסיטת וירג'יניה, גליה רון, לשעבר מנהלת בכירה בבנק דיסקונט וכיום סגנית נשיא לפתוח, שיווק ומכירות, BDO, בנוסף יתקיים פאנל בנושא ביו-טכנולוגיה בהנחיית דן וילנסקי, יו"ר מועצת המנהלים של קרן חינוך ארה"ב-ישראל ויו"ר לשעבר של אפלייד מטריאלס ובהשתתפות דן טלמן בוגר דיוק מנכ"ל ומייסד חברת Pain Reform, ד"ר נורית אייל, יועצת בתחום מדעי החיים, אנני ולן, עוזרת הנהלה בקורנגי-מלון וברי רקליי, עוזר הנהלה ב MIT.


גלית אדסמן מציינת כי ישנה פתיחות משמעותית בנכונות של האוניברסיטאות להיענות ליוזמות של קרן חינוך ארה"ב-ישראל כגון השתתפות בכנס MBA, השתתפות במפגשי מידע ושותפות במחקרים. במסגרת מגמה חיובית זו אוניברסיטת ברנדיס תשתתף במימון מחקר של ד"ר רן לחמן מהמכללה למנהל בנושא חשיבות ה- MBA בקרב חברות אמריקאיות. המחקר יחל במהלך ימי הכנס ותוצאותיו צפויות להתפרסם במהלך חודש פברואר 2009.


לפרטים נוספים והרשמה ניתן לבקר באתר: www.mbafair.org.il

נתונים נוספים