מנהל עסקים תואר שני

ממנהל עסקים

מבחן ה GMAT בישראל

ה GMAT - מבחן הקבלה ללימודי תואר שני במנע"ס בישראל ובחו"ל נדרש ע"י רוב מוסדות הלימוד כאחד הקריטריונים החשובים לקבלת המועמדים. משקלו של ציון ה GMAT, מתוך מכלול שיקולי הקבלה הוא רב, ואם מדובר בציון גבוה - הוא יכול אף לפצות על חסר בנתונים אחרים.
מבחן ה- GMAT ממוחשב ונערך בשפה האנגלית בלבד. הוא בודק הבנה כמותית, מילולית ויכולת ביטוי וניתוח אנליטית. הנחת היסוד היא שיכולות אלו נרכשות לאורך זמן ועל-כן המבחן מהווה מדד לניבוי הצלחה בלימודים שהוכיח את עצמו בעבר.
מחקרים שנערכו בעבר מצאו מתאם גבוה בין בעלי ציון GMAT גבוה לסטודנטים שהצליחו בלימודיהם האקדמיים. יחד עם זאת, חשוב לזכור שהמחקרים הם ברובם מגמתיים משום שרובם ככולם נערך ע"י העמותה האמריקאית שאחראית לכתיבת המבחן. כמו כן, רוב הסטודנטים הניגשים למבחן GMAT עוברים הכנה כלשהי וכבר הוכח שבאמצעות הכנה מתאימה ניתן לשפר את ציוני המבחן בעשרות אחוזים. המחקרים אינם משקללים את מספר הסטודנטים שעברו הכנה למבחן ולכן ייתכן כי הנתונים אינם אובייקטיביים לחלוטין.

אי-לכך, מוסדות הלימוד השונים עורכים מבדקים משל עצמם ומצרפים, בנוסף לציון המבחן, עוד מערכת שלמה של קריטריונים ושיקולים לפני הקבלה ללימודים (המדובר בעיקר על מוסדות הלימוד בחו"ל). משום שהם מודעים להכנה שעוברים הסטודנטים הם מעלים את רף-הקבלה, אך סטודנט שמתקבל ללימודים בארה"ב ומקבל ציונים גבוהים, יהיה בסבירות גבוהה מאוד גם מוצלח בתפקיד בכיר ובעל שכר גבוה.

בארץ נערך מבחן ה-GMAT במרכז בחינות של חברת "פירסון" ברח' בן-גוריון 1 ברמת-גן (טל' לקביעת מועד בחינה, במשרדי החברה בהולנד בלבד: 44-161-8557219). החל מחודש ינואר 2006 תיערך הבחינה בימי ג' בלבד ולאחר מכן יורחבו ימי הבחינה בכל חודש ליום נוסף בשבוע. חשוב מאוד להגיע עם שני אמצעי זיהוי שבהם תמונתכם (ת.ז. ודרכון למשל) אמצעי זיהוי אחד אינו מספיק, לא תורשו להיבחן וכספכם לא יוחזר!
התנאים במרכז מצוינים, מדובר בציוד מחשוב חדיש, עמדות נוחות וצוות מקצועי. מצלמות במעגל סגור מקליטות את הנעשה בבחינה כך שמומלץ לא לרמות. עם סיום המבחן יופק לכם דו"ח ציונים וניתן לבקש עותקים נוספים בתשלום. את הציון עבור החיבורים שכתבתם תקבלו בדואר לאחר פרק זמן של שבועיים-שלושה.
את מועד המבחן יש לקבוע במשרדי החברה בהולנד והתשלום בסך 250$ נגבה באמצעות כרטיס אשראי בינ"ל בלבד. יש להזמין מקום שלושה שבועות מראש לכל הפחות, אם כי לפני מועדי ההרשמה למוסדות הלימוד מומלץ להירשם קודם לכן. ניתן להיבחן פעם אחת בלבד בכל חודש קלנדרי ובסה"כ עד חמש פעמים בשנה. שינוי מועד המבחן יחויב בעלות של 50$, וגם הוא ייעשה בשיחה למרכז החברה בהולנד.
צוות האתר מאחל לכם הצלחה במבחן!


נתונים נוספים