מנהל עסקים תואר שני

ממנהל עסקים

הגשת הבקשה (Application) ותנאי הקבלה

ע"מ להתקבל לאחת מתכניות ה-MBA המובילות, תדרשו לרוב להגיש "בקשת קבלה" (Application). מצ"ב מרכיבי בקשת הקבלה. תחת כל מרכיב צוין משקלו מתוך סך הקטגוריות ואת האופציה לשפרו בעתיד. חשוב לזכור כי משקלים אלו אינם קשיחים אלא מהווים הערכה בלבד. תמיד ייתכנו יוצאים מן הכלל בצורת מועמדים בעלי ציונים נמוכים יחסית, אך נתונים מרשימים אחרים שיסייעו להם להתקבל.
1. רקע אישי ו/או קורות חיים (מומלץ להוסיף לקורות החיים מעין מכתב רקע אישי) - 15%, ניתן לשפר את המסמך ולהגישו מחדש אחת לשנה.
2. המלצות - 15% משיקולי הקבלה. מדובר בשתיים או שלוש המלצות שגם אותן ניתן להגיש אחת לשנה.
3. חיבורים - 20%. מדובר בשלושה עד שישה חיבורים מתוך רשימת נושאים שניתנת ע"י המוסד הספציפי. גם אותם ניתן לשפר ולהגיש מחדש אם כי לעתים יתחשבו גם בחיבורים הקודמים שלכם.
4. ציון GMAT - 20%. מעין מבחן פסיכומטרי באנגלית (ראה בהרחבה נפרדת על המבחן עצמו). ניתן לגשת למבחן מספר פעמים, ולרוב יילקח בחשבון הציון הגבוה ביותר.

 

דירוג עולמי של תכניות MBA

ציון סף

ציון שלרוב לא צריך לאזנו עם נתונים אחרים

ציון שלרוב יפצה על נתונים אחרים

1-10

650

700

730

11-20

630

680

720

21-30

600

650

700

31-50

580

640

690

5. ציוני תואר ראשון - 20%. המקום היחסי שלכם בין המסיימים הוא המשמעותי (10% עליונים, הצטיינות וכד'). מוסד הלימודים פחות חשוב, לפחות מבחינת סטודנטים ישראלים (אם כי תיתכן עדיפות מה לאוניברסיטה על פני מכללה). חשיבות גבוהה יותר למוסד תינתן אם אחד מקוראי הבקשות הוא ישראלי, או שהמראיין הוא ישראלי אם כי השיקולים משתנים. התואר הראשון יכול להיות בכל תחום ונושא ואין צורך לקבל תואר ראשון במנהל עסקים. במקרים שונים, משיקולי גיוון יועדפו מועמדים בעלי רקע אקדמי מיוחד או לא שגרתי. אם יש לכם ציונים נמוכים בקורסים מסוימים, ייתכן ותוכלו לאזן זאת ע"י לקיחת קורסים אחרים והשגת ציונים גבוהים בהם (האוניברסיטה הפתוחה היא אופציה ראויה).
6. ראיון קבלה - 10% במידה ומדובר בראיון כחלק מתהליך הגשת הבקשה, 20% במידה ומדובר בראיון לאחר הסינון הראשוני. מרבית בתי-הספר יחליטו לאחר הסינון הראשוני האם לזמן אותך לראיון ע"ס ההתרשמות מהבקשה שהוגשה. במקרים אחרים תידרש לעבור ראיון אישי או טלפוני עוד בזמן הגשת הבקשה.

7. ציון מבחן ה-TOEFL - מדובר במבחן הבוחן את רמת האנגלית של המועמד ללימודים בחו"ל. לרוב ישנו סף מסוים בין 240-270 ואם עברת אותו, הציון במבחן עצמו לרוב פחות חשוב.

 

נתונים נוספים