מנהל עסקים תואר שני

ממנהל עסקים

ללמוד MBA בארה"ב במטרה להשפיע על השוק הישראלי

כך לדברי אבידור ברוך, בן העדה האתיופי הראשון שיוצא ללימודי MBA בארה"ב * אבידור זכה במלגת פולברייט היוקרתית ויחל לימודיו בסתיו 2010


אבידור ברוך, בן 28 מאשדוד, בעל תואר הנדסת חשמל מאונ' בר אילן, נמנה בין הזוכים במלגת פולברייט היוקרתית. המלגה תתמוך בלימודיו לתואר במנהל עסקים באוניברסיטת ברנדייס בארה"ב. אבידור, אשר יחל את לימודיו בסתיו 2010, הינו הסטודנט הראשון בן העדה האתיופית בישראל אשר יוצא ללימודי MBA בארה"ב.

אבידור זכה במלגת פולברייט במסגרת תכנית מענקי Fulbright Outreach ללימודים מתקדמים לסטודנטים מהעדה האתיופית ומהחברה הערבית. מטרת התכנית להכשיר אקדמאים צעירים מהעדה האתיופית ומהחברה הערבית למלא תפקידים מובילים בקהילות שלהם ובחברה הישראלית בכלל. ההיקף הממוצע של מלגות התכנית עומד על כ-60,000$ עבור הוצאות של השנתיים הראשונות ללימודים בארה"ב.

אבידור, אשר עובד באחת מהתעשיות הביטחוניות בישראל זה 5 שנים אמר כי נחשף לתחום הניהול עוד בזמן שירותו הצבאי והוא מעוניין לשלב את תחום הידע שלו בטכנולוגיה עם תחום הניהול. לדבריו, בתום הלימודים ועם חזרתו לישראל הוא מתכנן להשתלב באחת מקרנות ההון סיכון הפועלות בישראל או באחת ממחלקות ההשקעות של הבנקים הגדולים.

"ישראל הינה אחת מהמרכזים הפיננסים המשפיעים והמכובדים בעולם ויש עתיד להצליח בישראל בתחום הניהול, הטכנולוגיה וההשקעות" אמר אבידור ברוך. "תכניות הלימודים בארה"ב המשלבות עבודה מול מנהלים בכירים וגורמים משפיעים בשוק האמריקאי, בשילוב עם יצירת קשרים בינלאומיים עם סטודנטים המגיעים ללימודים מכל העולם, יסייעו לי להשתלב בשוק הישראלי ולהיות חלק משפיע בו".

עפ"י נתוני קרן חינוך ארה"ב-ישראל, המפעילה מרכז יעוץ והכוונה לישראלים המעוניינים לצאת ללימודים אקדמאיים בארה"ב ומנהלת את תכנית פולברייט בישראל, כיום שוהים בארה"ב למעלה מ 3,000 סטודנטים ישראלים הלומדים לתארים השונים. בשנה הבאה צפויים להצטרף אליהם כ- 160 סטודנטים מתוכם כ-150יוצאים ללימודי MBA. נתון זה מציג עלייה של כ- 25% במספר הסטודנטים הישראלים היוצאים ללימודי MBA בארה"ב, בהשוואה לשנה שעברה.

נתונים אלו מתפרסמים לקראת כנס ה MBA השנתי השישי בישראל שמארגנת קרן חינוך ארה"ב-ישראל. הכנס יתקיים בתאריכים 15-16 ליולי 2010 בתל אביב, ומהווה הזדמנות ייחודית למתעניינים לפגוש נציגים רשמיים של בתי הספר המובילים בארה"ב למנהל עסקים.

כנס ה- MBA הינו אחת מפעילויות השנתיות שמקיימת קרן חינוך ארה"ב-ישראל, המפעילה מרכז יעוץ והכוונה לישראלים המעוניינים לצאת ללימודים אקדמאיים בארה"ב. קרן חינוך ארה"ב-ישראל הינה הגורם הרשמי היחיד בישראל, המנהל מרכז מידע וייעוץ ללימודים אקדמאיים בארה"ב. המרכז פועל באישור ובתמיכה של מחלקת המדינה האמריקאית, ובו ניתן להנות מקבלת מידע אובייקטיבי, מדויק ומעודכן על אפשרויות הלימוד העל-תיכוני בארה"ב.

מידע אודות קרן חינוך ארה"ב-ישראל ותכנית פולברייט:
קרן חינוך ארצות הברית-ישראל, שהוקמה על ידי ממשלות ארה"ב וישראל בשנות ה- 50, אחראית לניהול ההשתתפות הישראלית בתכנית פולברייט של ממשלת ארה"ב. זוהי היא אחת התכניות המפורסמות ביותר והיקרתיות ביותר בעולם לחילופי סטודנטים ומרצים. המטרה העיקרית של תכנית פולברייט, שאותה יזם הסנטור וויליאם פולברייט ב-1946, הינה חיזוק יסודות השלום על ידי חיזוק ההבנה בין העם האמריקאי לבין העמים של מדינות שותפות מסביב לעולם. האמצעי העיקרי להשגת מטרה זו הינו החלפת סטודנטים ומרצים ברמת ההצטיינות האקדמית הגבוהה ביותר.

שירות הייעוץ ללימודים בארה"ב של קרן חינוך ארה"ב-ישראל מספק מידע מדויק, מקיף ובלתי-תלוי על אפשרויות לימוד על-תיכוניות בארה"ב. השירותים של הקרן מכסים טווח נרחב של אפשרויות-לימודים, החל מקורסים טכניים של שנת לימוד אחת, תכניות ללימודי השפה האנגלית ולימודים מרחוק, המשך בתכניות ללימודי תעודה ותואר ראשון וכלה בתכניות לבעלי-תארים מתקדמים, המובילות לתארים מקצועיים במשפטים, רפואה ולתארים שני ושלישי בכל התחומים. צוות יועצות מיומן של שירות הייעוץ ללימודים בארה"ב מספק מידע בלתי-תלוי וייעוץ על יותר מ-3,600 אוניברסיטאות ומכללות בארה"ב, ומלוה צעד אחר צעד, לאורך כל תהליך הרישום

נתונים נוספים